ru

Причіпний культиватор КУ-6,2 Богуславська сільгосптехніка


Культиватор КУ-6,2 використовується для основного обробітку ґрунту без його оборотності під час догляду за парами та підготовки до посіву, під час обробітку під зяб. За один прохід агрегату плоскорізні лапи підрізають стерню та бур'яни, диски подрібнюють і загрібають пожнивні рештки, а коток прикочує ґрунт, тим самим додатково його вирівнює та ущільнює. Цей метод обробітку ґрунту сприяє збереженню вологи та поживних речовин у формі доступній для засвоєння їх рослинами.

За збільшення робочої швидкості (до 16 км/год) покращується вирівнювання поверхні поля, розпушення ґрунту, а отже, створюються хороші умови для роботи посівних машин. На культиватор встановлено робочі органи, виготовлені з високоякісної, термічно обробленої сталі австрійської фірми "Premium Parts".

Культиватор виконує такі технологічні операції:

- розпушення і кришіння ґрунту;
- підрізання бур'янів;
- подрібнення грудок ґрунту;
- дроблення рослинних залишків і їх перемішування з ґрунтом тим самим, створюючи мульчувальний шар;
- вирівнювання поверхні ґрунту;
- ущільнення верхнього шару ґрунту.

Переваги мінімального обробітку ґрунту культиватором КУ-6,2 перед традиційним обробітком із застосуванням плуга:

1) Наявність мульчувального шару з рослинними рештками на поверхні ґрунту, який значно підвищує несучу здатність ґрунту. Це дає змогу розпочати польові роботи в більш ранні терміни.

2) Наявність рослинних решток саме у верхніх шарах ґрунту дає змогу вбирати та накопичувати надлишкову вологу, що запобігає водній ерозії ґрунту.

3) Перешкоджання активному випаровуванню вологи з верхнього шару ґрунту, завдяки мульчувальному шару з рослинних решток, що запобігає вітровій та водній ерозії ґрунту.

4) Запобігання руйнуванню ґрунту під впливом робочих органів і ходових систем сільгоспмашин. Оброблюваний шар ґрунту стає більш стійким до механічного впливу завдяки рівномірному насиченню ґрунту рослинними рештками.

Використання культиватора для основного обробітку ґрунту дає можливість зменшити енерговитрати до 40%, як порівняти з відвальною оранкою.

Культиватор КУ-6,2 адаптований для встановлення обладнання для внесення рідких мінеральних добрив.